Kolejny miot planowany jesień/zima 2024

Jak zorganizować wyjazd szczeniaka za granicę?

Uwaga! Pieski za granicę wyjeżdżają od nas tylko i wyłącznie po wszystkich szczepieniach oraz szczepieniu na wściekliznę. Prosimy nie podejmować polemiki w tym temacie, nie wysyłamy szczeniąt za granicę przed 12 tygodniem życia.

W odpowiedzi na wiele pytań odnośnie możliwości przygotowania szczeniaka do wyjazdu za granicę pstanowiliśny stworzyć krótki poradnik. Dowiecie się, jak przebiagają formalności i jakie obowiązki spoczywają na Was, jako na przyszłych właścielach szczeniaka podróżującego za granicę.

Przede wszystkim są dwie drogi. Pierwsza zakłada, że rezerwujecie Cocker Spaniela i czekacie spokojnie na jego przyjazd do domu. Druga, że planujecie samodzielną podróż by odebrać nowego członka rodziny. Czytajcie dalej.

Cocker Spaniel w podróży za granicę

Trzeba wiedzieć, że wyjazd psa za granicę jest mozłiwy około 15 / 16 tygodnia życia szczenięcia, ponieważ musi zostać zaszczepiony przeciwko wściekliźnie dokładnie po ukończeniu 12 tygodnia życia (nie wcześniej). Szczepionka natomiast jest ważna 21 dni po podaniu. 

1.
Piesek
jedzie do Was

paszport

W tym przypadku musicie wybrać przewoźnika, który posiada odpowiednie uprawnienia na przewóz zwierząt. Z nim podpisujecie umowę na dostarczenie szczeniaka. Jeśli boicie się lub nie macie zaufania, chętnie pomożemy w wyborze przewoźnika.

Wybór jest ważny, ponieważ nie jest to zwykłe dostarczenie pieska. Jest to przewóz handlowy, który poza wyrobieniem paszportu szczeniakowi, wymaga zgłoszenia w inspektoracie weterynaryjnym i uzyskania świadectwa eksportowego zwierzęcia.

Będziemy więc współpracować z przewoźnikiem by dopełnić wszelkich formalności, a Wy spokojnie możecie oczekiwać nowego członka rodziny – Cocker Spaniela Angielskiego z naszej hodowli.

2.
Jedziecie
po szczeniaczka

cel podróży

Jeśli planujecie urlop w Polsce, możecie odebrać szczeniaka samodzielnie i wyjechać do domu za granicę z nowym członkiem rodziny.

Wyrabiamy paszport na Wasze dane – podpisujemy i finalizujemy wówczas umowę odpowienio wcześniej (np. zdalnie). Szczepimy malucha na wściekliznę i umawiamy datę odbioru pieska. Wykonamy ostatnie odrobaczenie i badanie kliniczne u naszego weterynarza.

Mam nadzieję, że rozjaśniliśmy temat wyjazdu psa za granicę i rozwialiśmy Wasze wątpliwosci i obawy. Przed Wami wspólna droga do domu, a zarazem początek wspólnego życia przez długie lata. ☺

Przydatne linki: