Jak zorganizować wyjazd szczeniaka za granicę?
Uwaga! Pieski za granicę wyjeżdżają od nas tylko i wyłącznie po wszystkich szczepieniach oraz szczepieniu na wściekliznę. Prosimy nie podejmować polemiki w tym temacie, nie wysyłamy szczeniąt za granicę przed 12 tygodniem życia.
W odpowiedzi na wiele pytań odnośnie możliwości przygotowania szczeniaka do wyjazdu za granicę pstanowiliśny stworzyć krótki poradnik. Dowiecie się, jak przebiagają formalności i jakie obowiązki spoczywają na Was, jako na przyszłych właścielach szczeniaka podróżującego za granicę.
Przede wszystkim są dwie drogi. Pierwsza zakłada, że rezerwujecie Cocker Spaniela i czekacie spokojnie na jego przyjazd do domu. Druga, że planujecie samodzielną podróż by odebrać nowego członka rodziny. Czytajcie dalej.
Trzeba wiedzieć, że wyjazd psa za granicę jest mozłiwy około 15 / 16 tygodnia życia szczenięcia, ponieważ musi zostać zaszczepiony przeciwko wściekliźnie dokładnie po ukończeniu 12 tygodnia życia (nie wcześniej). Szczepionka natomiast jest ważna 21 dni po podaniu.
1.
Piesek
jedzie do Was
W tym przypadku musicie wybrać przewoźnika, który posiada odpowiednie uprawnienia na przewóz zwierząt. Z nim podpisujecie umowę na dostarczenie szczeniaka. Jeśli boicie się lub nie macie zaufania, chętnie pomożemy w wyborze przewoźnika.
Wybór jest ważny, ponieważ nie jest to zwykłe dostarczenie pieska. Jest to przewóz handlowy, który poza wyrobieniem paszportu szczeniakowi, wymaga zgłoszenia w inspektoracie weterynaryjnym i uzyskania świadectwa eksportowego zwierzęcia.
Będziemy więc współpracować z przewoźnikiem by dopełnić wszelkich formalności, a Wy spokojnie możecie oczekiwać nowego członka rodziny – Cocker Spaniela Angielskiego z naszej hodowli.
2.
Jedziecie
po szczeniaczka
Jeśli planujecie urlop w Polsce, możecie odebrać szczeniaka samodzielnie i wyjechać do domu za granicę z nowym członkiem rodziny.
Wyrabiamy paszport na Wasze dane – podpisujemy i finalizujemy wówczas umowę odpowienio wcześniej (np. zdalnie). Szczepimy malucha na wściekliznę i umawiamy datę odbioru pieska. Wykonamy ostatnie odrobaczenie i badanie kliniczne u naszego weterynarza.
Mam nadzieję, że rozjaśniliśmy temat wyjazdu psa za granicę i rozwialiśmy Wasze wątpliwosci i obawy. Przed Wami wspólna droga do domu, a zarazem początek wspólnego życia przez długie lata.
Przydatne linki: